Wiadomości

Poseł PO skłamał, jakoby proboszcz jego parafii był za przyjmowaniem uchodźców, proboszcz napisał sprostowanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie, odnosząc się do wypowiedzi posła o deklaracji ws. migrantów, podkreślił, że nie rozmawiał z Grabcem na ten temat.

„Zawarta w programie »Woronicza 17« wyemitowanym 18.06.2017 r. informacja wypowiedziana przez posła PO Jana Grabca: »Mój proboszcz zadeklarował, iż każda parafia w Polsce przyjmie rodziny« jest nieprawdziwa. Zamieszkujący obecnie na terenie parafii, w której jestem proboszczem, poseł PO Jan Grabiec nigdy nie rozmawiał ze mną na temat uchodźców i migrantów. Nigdy też publicznie nie wyrażałem żadnej opinii na ten temat. Powoływanie się na moją opinię (poprzez wskazanie mnie w swojej wypowiedzi przez określenie »mój proboszcz«) jest kłamstwem” – napisał ks. Hieronim Średnicki, proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie.

„Wielokrotnie spotkałem się ze zdziwieniem moich parafian i współpracujących ze mną kapłanów, jakobym miał takie opinie wygłaszać publicznie oraz rozmawiać na ten temat z posłem PO. Opublikowane przez Państwa sprostowanie pozwoli odzyskać mi dobre imię i poinformuje zdezorientowanych taką nieprawdziwą informacją zarówno parafian, jak i widzów programu »Woronicza 17«” – dodał duchowny.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!