Wiadomości

Poseł Nitras zaatakował obrońców życia /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do sieci trafił film z ataku posła PO, Sławomira Nitrasa, na działaczy pro-life. Zdarzenie miało miejsce 22 Listopada przy okazji zaprzysiężenia nowego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego została zorganizowana pikieta antyaborcyjna. Wolontariusze o godz. 9:30 z banerem i megafonem stanęli przed wejściem do Kinoteki, przed Pałacem Kultury i Nauki.

„Po kilku minutach pojawiło się troje posłów Platformy Obywatelskiej, w tym poseł Sławomir Nitras. Mimo upomnień policji, poseł Nitras lekceważąc prawo, próbował oddalić się z kobietą, powtarzając, że nie było żadnego zakłócenia zgromadzenia i sprzeciwiając się funkcjonariuszowi, który chciał kobietę wylegitymować” – napisał w relacji przesłanej portalowi niezalezna.pl jeden z działaczy pro-life.
.
„Poseł odpychał wolontariuszy fundacji, ubliżał im i używał wulgarnych słów. Wolontariusza, który nagrywał zajście telefonem, uderzył kilka razy w urządzenie. W pewnym momencie nawet wyrwał mu aparat z ręki i oddał dopiero na prośbę funkcjonariusza policji” – czytamy dalej.

Dziś do sieci trafił filmik z tego wydarzenia:

To kolejne zdarzenie z ostatnich dni, które ukazuje posła Nitrasa jako człowieka agresywnego:

Poseł Nitras publicznie znieważył, a następnie kopnął posłankę PiS

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!