Wiadomości

ABW w domu operatora stacji TVN – chodzi o “urodziny Hitlera”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W piątek funkcjonariusze ABW wręczyli operatorowi stacji TVN Piotrowi Wacowskiemu pismo, by stawił się na przesłuchanie w charakterze podejrzanego o propagowanie faszyzmu – informację tej treści przekazała “Gazeta Wyborcza”.

Według GW” dwaj funkcjonariusze Agencji przyszli do domu Wacowskiego w piątek ok. godz. 20.15. Jego mieszkanie musiało być obserwowane, bo dosłownie parę minut wcześniej wrócił z pracy. W czwartek operator dostawał SMSy, że ma się skontaktować z ABW, ale nie były podpisane, więc na nie nie odpisywał.

W rozmowie z „Wyborczą” Wacowski miał powiedzieć, że nie chce się wypowiadać bez konsultacji z prawnikiem. Przesłuchanie ma być rzekomo połączone z postawieniem Wacowskiemu zarzutów z art. 256 par. 1 Kodeksu Karnego (propagowanie nazizmu, kara od grzywny do dwóch lat więzienia) i ma się odbyć 29 listopada.

W ubiegłym tygodniu portal wpolityce.pl opublikował zdjęcia Piotra Wacowskiego, operatora telewizji TVN, który brał udział w reportażu „Polscy neonaziści”. Na fotografiach widać, jak dziennikarz wyciąga rękę w geście nazistowskiego pozdrowienia.

„Z naszych informacji wynika, że to sam Wacowski nalegał, by jeden z uczestników uwiecznił go przy portrecie Adolfa Hitlera i swastykach i nikt z uczestników imprezy nie nalegał, by Wacowski pozował do zdjęcia przy wizerunku zbrodniarza. Miała to być inicjatywa samego operatora TVN” — informował portal wpolityce.pl.

Wcześniej tenże portal ujawnił informacje pochodzące ze śledztwa, z których wynikało, że „urodziny Hitlera” były wyreżyserowaną i dobrze opłaconą inscenizacją:

„Urodziny Hitlera” były wyreżyserowaną i dobrze opłaconą ustawką?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!