Wiadomości

Kolejny amerykański stan wprowadza do szkół przedmiot „Historia LGBT”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Już w 2020 roku kolejny amerykański stan wprowadzi do szkół nowy przedmiot poświęcony historii osób LGBT. Wiedza o homoseksualistach będzie kolportowana podczas lekcji w szkołach publicznych m.in. w Illinois, Kalifornii, New Jersey oraz Kolorado – czytamy na portalu pch24.pl.

Jak informuje portal LifeSiteNews.com, amerykański stan Illinois wprowadził nowe prawo, na podstawie którego, szkoły publiczne będą zobowiązane do prowadzenia dla uczniów zajęć z historii osób i ruchu LGBT. To kolejny stan, który w swej ofercie edukacyjnej będzie posiadał specjalne przedmioty poświęcone homoseksualistom i tęczowym aktywistom. Dotychczas lekcje o LGBT odbywały się w szkołach w Kalifornii, News Jersey oraz w Kolorado.

Wkrótce także w stanie Maryland podczas lekcji w szkołach dla dzieci będzie można usłyszeć o „tęczowym ruchu”. Departament Edukacji tego stanu podpisał porozumienie ze środowiskami LGBT, które prawdopodobnie będą partycypowały w opracowywaniu programu nauczania o ruchu homoseksualnym.

Warto dodać, że ustawa stanu Illinois, która została podpisana przez gubernatora J.B. Pritzkera, reprezentującego Partię Demokratyczną, będzie obowiązywała już od przyszłego roku. Nowe prawo nakazuje, aby lekcje historii „obejmowały badanie roli i wkładu lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osób transpłciowych w historię Stanów Zjednoczonych i stanu Illinois”.

Więcej:
http://www.pch24.pl/usa–kolejny-stan-wprowadza-do-szkol-przedmiot–historia-lgbt-pch,70226,i.html?fbclid=IwAR0bR-IDmW4DKXJ529cFffL61b0juoN8PscTwwuK4RULayKrMBGCngWJOYg#ixzz5wrafaoA5

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!