Wiadomości

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych apeluje do KO o skreślenie Jachiry z listy kandydatów do Sejmu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych z Krakowa zaapelowało w niedzielę do sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej o natychmiastowe skreślenie z listy kandydatów do Sejmu Klaudii Jachiry. Domagają się też skierowania wniosku do prokuratury w związku z jej skandalicznym zachowaniem.

W liście otwartym przekazanym mediom działacze POKiN piszą, że Jachira zamieściła na Twitterze zdjęcie wykonane pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie, na którym przed hasłem „Bóg Honor Ojczyzna” znajduje się kandydatka i dwie młode osoby trzymające transparent z napisem: „Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege”.

O sprawie pisaliśmy tutaj:

Jachira szydzi z dewizy: „Bóg, Honor, Ojczyzna”

„To nie tylko przekracza wszelkie normy walki politycznej i dobrych obyczajów, ale stanowi przejaw jawnej pogardy dla wartości bliskich sercu każdego rodaka, nawet jeżeli jest on osobą niewierzącą” – napisał w liście rzecznik Porozumienia dr Jerzy Bukowski.

Dodał, że wśród członków Koalicji Obywatelskiej jest zapewne wiele osób, które „poczuły się zażenowane i zniesmaczone podłym zachowaniem Klaudii Jachiry”.

„Mamy nadzieję, że nie brak ich również w sztabie wyborczym tego ugrupowania” – napisał w liście. Zaapelował o błyskawiczną reakcję na „uwłaczający bohaterom walk o niepodległość Rzeczypospolitej skandal”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!