Wiadomości

Poradnik dla prostytutek za pieniądze organizacji finansowanej przez Sorosa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak przyciągnąć i zadowolić klientów, gdzie najlepiej szukać „pracodawców”, co zrobić, gdy zostanie się złapanym na posiadaniu narkotyków – to tylko kilka wskazówek zawartych w poradniku dla prostytutek, wydanym w 2019 roku przez FemFund, organizację finansowaną m.in. przez Fundację Batorego i organizację George’a Sorosa.

O poradniku piszą dziennikarze „Gazety Polskiej”. Jak wskazują, jeszcze dwa lata temu w Radzie Konsultacyjnej fundacji zasiadali Krzysztof Śmiszek z Wiosny i obecna europosłanka Sylwia Spurek. Dziś seksskandalu żadne z nich nie chce komentować.

Dziennikarze „GP” podkreślają, że FemFund wspiera „osoby pracujące seksualnie”. Wydany w 2019 „Doświadczalnik” nosi zresztą podtytuł: „Jak pracować seksualnie w sposób bezpieczny, świadomy i satysfakcjonujący”. Co więcej, napisano go „z myślą o osobach zaczynających pracę w branży usług seksualnych lub tych, które dopiero rozważają taki zawód”.

– Celem jest tak naprawdę promowanie prostytucji i zachęcanie do niej nawet osób, które jeszcze takich czynności nie wykonują – komentuje dziennikarz Hubert Kowalski, jeden z autorów artykułu „Gazety Polskiej”.

Wspierana przez FemFund organizacja Sex Work Polska często atakuje polską policję za rozbijanie gangów sutenerów, grzmiąc o „kryminalizacji pracy seksualnej w Polsce”. Milczy jednak na temat tego, że za tym, co autorzy nazywają „pracą” często stoi dramat wykorzystywanych osób i mafijny przemysł handlu ludźmi.

/TVP Info, fot. wsieci24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!