Wiadomości

Popękał wiadukt na węźle A1, budowany, gdy ministrem transportu był Sławomir N.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po czterech latach użytkowania popękał wiadukt na skrzyżowaniu autostrad A1 i A2. Budowano go, gdy ministrem transportu i budownictwa był Sławomir N. – informuje portal TVP Info.

Pęknięcia na części konstrukcyjnej wiaduktu zostały wykryte pod koniec ubiegłego roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła wówczas go zamknąć. Rozpoczęto badania, które zakończono w styczniu 2020 r.

Do GDDKiA trafiła już licząca ponad 1000 stron ekspertyza sporządzona przez naukowców. Jest ona obecnie dokładnie analizowana. Na ten moment GDDKiA nie jest w stanie stwierdzić, jak duża jest skala powstałej szkody.

Wiadukt powstawał w latach 2010-12, gdy ministrem transportu i budownictwa był Sławomir N. Inwestycja kosztowała ponad 306 mln zł; nie obowiązuje już na nią gwarancja. Według raportu Najwyższej Izby Kontroli z 2015 r., inwestycje realizowane przed Euro 2012, czyli m.in. inwestycja związana z budową wiaduktu na węźle autostrady A1, były realizowane w pośpiechu i bez należytego nadzoru nad jakością.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!