Wiadomości

Poniedziałkowa dostawa szczepionek Pfizera do Polski będzie mniejsza o 40 procent

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– W najbliższy poniedziałek otrzymamy o 40 proc. mniej szczepionek od firmy Pfizer, zmniejszone ilości będą dostarczane przez 3-4 tygodnie, potem będą zwiększone dostawy – takie informacje od firmy Pfizer przekazał w TVN24 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

25 stycznia koncerny Pfizer i BioNTech mają powrócić do pierwotnego harmonogramu dostaw szczepionek przeciwko Covid-19 do Unii Europejskiej, a 15 lutego rozpoczną się zwiększone dostawy preparatu. Taka informacja przekazana została w oficjalnym komunikacie na stronach BioNTechu. Wcześniej Pfizer zapowiedział, że konsorcjum zmniejszy tymczasowo dostawy szczepionek do Europy.

Planowane zmniejszenie dostaw preparatu Comirnaty do państw UE koncern wytłumaczył chęcią znaczącego zwiększenia produkcji: podał, że będzie starał się wyprodukować w tym roku 2 mld dawek szczepionki, a więc o 700 mln więcej, niż pierwotnie zakładano.

Mowa była o ograniczeniu dostaw przez trzy do czterech tygodni. Ostatecznie konsorcjum zapowiedziało, że do pierwotnego harmonogramu wróci już 25 stycznia.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!