Świat Wiadomości

Konto Donalda Trumpa na Facebooku zostało odblokowane

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal tysol.pl po wyborach w Stanach Zjednoczonych, a szczególnie wobec wydarzeń w Waszyngtonie miała miejsce bezprecedensowa “rzeź” kont i treści Donalda Trumpa, jego zwolenników, a także wielu innych konserwatystów. Na Twitterze, na Facebooku i na YouTube, od dawna szaleje korporacyjna cenzura, jednak to co się działo w ostatnich dniach przeraziło nawet niektórych liberalnych komentatorów. Oto media społecznościowe, w istocie nie media, tylko teoretycznie obiektywne narzędzia komunikacji okazało się, ze mogą decydować o tym co ma prawo powiedzieć prezydent Stanów Zjednoczonych.

Dzięki takiemu działaniu gigantów szybko rośnie konkurencja, jak Parler.com, czy Gab.com, którą jednakowoż inni cyfrowi giganci usiłują “zabić”, a to odbierając serwery, a to uniemożliwiając przepływy finansowe.

Wobec masowej krytyki pierwszy “złamał się” już szef Twittera Jack Dorsey, który napisał, że nie jest dumny ze zbanowania Donalda Trumpa. Choć pisał też, że “jeśli komuś nie podobają się zasady Twittera, może sobie poszukać innej platformy”.

Teraz, jak podają światowe media, odblokowano konto Donalda Trumpa na Facebooku. i na Instagramie.

Pojawiają się również głosy, że konta są widoczne, ale Trump ma nie mieć do nich dostępu.

Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!