Europa Wiadomości

Ponad tysiąc nielegalnych imigrantów przekroczyło granicę Hiszpanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal wp.pl ponad 1200 nielegalnych migrantów przypłynęło łodziami do południowej Hiszpanii z Maroka od piątku do soboty rano. To rekordowa liczba, jeśli chodzi o napływ nielegalnych imigrantów w tym kraju.

Dotychczas największa w historii grupa migrantów dotarła morzem do Hiszpanii kontynentalnej w ciągu jednego dnia 20 lipca – było to 450 osób. Przeważali w niej obywatele Maroka i Algierii. Większość migrantów jest kierowana przez straż wybrzeża do Malagi, Almerii, Algeciras, Tarify, a także Jerez i Kadyksu. W kilku z tych miast do dyspozycji przybyszów oddano sale gimnastyczne.

W związku ze wzmożonym napływem imigrantów hiszpańskie samorządy apelująo wsparcie finansowe i dodatkowy personel. Jak informuje Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM), od początku bieżącego roku do 25 lipca na teren Hiszpanii dostało się przez Morze Śródziemne prawie 21 tys. migrantów. Hiszpania jest obecnie głównym kierunkiem imigracji z Afryki do Europy.

W czwartek na południu Hiszpanii 600 imigrantów sforsowało ponad sześciometrowe ogrodzenie z drutem kolczastym. Imigranci rzucali kamieniami i starli się z zabezpieczającymi przejście graniczne żandarmami. Ucierpiało 132 uczestników zajścia.

Unijne elity od pewnego czasu uważają, że konflikt związany z imigracją został zażegnany. Jak widać prawda wygląda zupełnie inaczej.

Źródło: wp.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!