Wiadomości

Pomimo świąt, w północnej Syrii trwają przygotowania do walk na wielką skalę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Choć u muzułmanów obecnie święta, kontynuowane są przygotowania do militarnej konfrontacji w północnej Syrii. kolejne konwoje wojskowe docierają na linię frontu.

Dowódcy siódmej dywizji i pierwszej dywizji sił Asada stacjonujących w okolicach Damaszku poinstruowali wszystkie swoje bataliony i brygady, aby były gotowe do udania w stronę Manbidżu i Tel-Rifatu, aby odeprzeć siły tureckie i protureckie. Część pododdziałów tychże dywizji już wyruszyła w tamtym kierunku. Zaobserwowano konwój wojskowy składający się z transporterów opancerzonych, czołgów, czołgów (T-62 i systemów przeciwlotniczych ZSU-23-4), który zmierza z prowincji Damaszek w stronę Aleppo. Pododdziały sił Asada mają być rozmieszczone w regionach Tall Rifat, Manbidż i Ajn al-Arab.

Także nowy konwój wojskowy Tureckich Sił Zbrojnych minął dziś przejście graniczne Çobanbey/El-Rai i wjechał do regionu Tarczy Eufratu (północne Aleppo). Równocześnie w kwaterach dowództw protureckiej Syryjskiej Armii Narodowej odbywają się odprawy, wydawane są ostatnie rozkazy…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!