Wiadomości

Brytyjska minister „pozdrowiła” tłum środkowym palcem /foto/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nowa minister edukacji Andrea Jenkyns podczas wizyty na Downing Street pokazała zgromadzonym tam ludziom środkowy palec. Polityk wydała później oświadczenie, w którym tłumaczyła, że „jest tylko człowiekiem” i została sprowokowana przez tłum.

Do zdarzenia doszło w czwartek na Downing Street. Sprawa została jednak nagłośniona dopiero w weekend, gdy do sieci trafiły zdjęcia i filmy ilustrujące całą sytuację. Nowa minister edukacji Wielkiej Brytanii, Andrea Jenkyns zjawiła się Downing Street, aby osobiście wysłuchać oświadczenia premiera Borisa Johnsona, który zrezygnował z funkcji lidera Partii Konserwatywnej. Polityk zapowiedział, że pozostanie jednak premierem, „do czasu, gdy pojawi się nowy lider”. Wchodząc do jednego z budynków Andrea Jenkyns „pozdrowiła” zebrany na ulicy tłum środkowym palcem.

Gdy internet zalała fala negatywnych komentarzy, polityk wydała oświadczenie w tej sprawie. Tłumaczyła, że wykonała gest w odpowiedzi na zachowanie ludzi, którzy mieli ją obrażać. Jak dodała, „niestety jest to zbyt powszechne”, a ona sama przez lata była ofiarą „ogromnej ilości nadużyć ze strony niektórych ludzi”.

„Otrzymałam siedem gróźb śmierci w ciągu ostatnich czterech lat. Dwie z nich były w ostatnich tygodniach i są obecnie badane przez policję. Dotarłam do kresu wytrzymałości” – poinformowała na Twitterze.

„Odpowiedziałam i stanęłam w swojej obronie. Tylko dlaczego ktokolwiek musi znosić tego rodzaju traktowanie. Powinnam była wykazać się większym opanowaniem, ale jestem tylko człowiekiem” – stwierdziła.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!