Wiadomości

Polskie Stronnictwo Ludowe odcina się od słów swojego koalicjanta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Rafał Grupiński jest członkiem Platformy Obywatelskiej i niech tłumaczy się z własnych wypowiedzi w ramach swojego klubu parlamentarnego – powiedział Władysław Teofil Bartoszewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. – PSL odcina się od poglądów wyrażonych w słowach pana Grupińskiego – dodał kandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Podczas warszawskiego marszu Koalicji Europejskiej Rafał Grupiński z Platformy Obywatelskiej zapytany o działania ws. związków partnerskich obiecywał działania w tej kwestii. Zastrzegł jednak, by głośno o tym nie mówić, bo nie spodoba się to wyborcom z mniejszych miejscowości, co może przełożyć się na niższe poparcie w wyborach.

– Pan Grupiński może uważać, co mu się podoba. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej i niech tłumaczy się z własnych wypowiedzi w ramach swojego klubu parlamentarnego lub przed wyborcami PO. Nie jest to natomiast polityka Koalicji Europejskiej – stwierdził Władysław Teofil Bartoszewski.

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że PSL odrzuca poglądy wyrażone przez Rafała Grupińskiego i nagranie polityka Platformy jest problemem tej partii. Dodał również, że lider “ludowców” Władysław Kosiniak-Kamysz odciął się od projektów mających na celu wprowadzenie związków partnerskich. – W żadnym wypadku tego nie popieramy. Prezes PSL powiedział jasno, że jeśli będzie nacisk na to, by partia miała zaakceptować takie podejście światopoglądowe, to w przyszłości możemy nie wejść do koalicji – zaznaczył polityk.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!