Wiadomości

Bosak: Relacje polsko-amekrykańskie nie mogą być zakładnikami relacji polsko-izraelskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komitet wyborczy Konfederacji złoży dziś w PKW oficjalny protest w związku z ingerencją ambasador USA Georgette Mosbacher w kampanię wyborczą w Polsce.

„Nie ma u nas antyamerykańskiej relacji, mamy stanowisko propolskie i jedno co nas denerwuje to to że niektórzy starają się zrobić z Polski tę przysłowiową krzywą brzozę. Nie życzymy sobie tego i uważamy, że USA powinno nas szanować i traktować po partnersku. USA nie może nas traktować jak jakieś przedmioty w Europie do wykorzystania dla swoich partykularnych celów Jedyne interesy jakie ma Konfederacj,a to interesy dla Rzeczypospolitej Polskiej. Prosiłbym Pana Premiera by to sobie zapamiętał” – mówił dziś podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Marek Jakubiak z Konfederacji.

„Jeżeli chcemy by inni nas szanowali, to sami siebie musimy szanować! Żebyśmy byli szanowani przez P. Mosbacher albo Premiera Izraela Netanyahu, sami musimy siebie szanować i reagować na zachowania jak ten tweet szybko, konkretnie i zdecydowanie” – stwierdził z kolei poseł Jakub Kulesza.

„Relacje polsko-amekrykańskie nie mogą być zakładnikami relacji polsko-izraelskich. Nie można też mówić w kontekście #Stop447 o restytucji mienia – czyli jego przywrócenia, bowiem amerykańscy Żydzi nie mają nic wspólnego z polskim mieniem z okresu międzywojnia!” – dodał Krzysztof Bosak.

„Przy aprobacie rządu @pisorgpl nastąpiła ingerencja zagranicznych sił w przebieg kampanii wyborczej w Polsce. #Konfedracja nie godzi się na to, by robić z Polski republikę bananową. Składamy dzisiaj pisma by to oprotestować. By wybory były wolne i demokratyczne” – zauważył z kolei Witold Tumanowicz.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!