Wiadomości

Kraina Kajka i Kokosza powstanie w Bieszczadach na prawie 500 hektarach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kraina Kajka i Kokosza powstanie w Bieszczadach na prawie 500 hektarach za ponad 30 mln zł? Fundacja Kreska im. Janusza Christy podpisała umowę wstępną z Inwestorem.Kraina Kajka i Kokosza powstanie w Bieszczadach na prawie 500 hektarach za ponad 30 mln zł? Fundacja Kreska im. Janusza Christy podpisała umowę wstępną z Inwestorem – czytamy na stronie Fundacji Kreska im. Janusza Christy.

W malowniczych Bieszczadach w Stężnicy koło Baligrodu na około 500 h oraz w Rajskiem na powierzchni 2 h ma szanse zostać wybudowany kompleks obejmujący m.in. Warownie Zbójcerzy wraz z Krainą Omsów i Borostworów oraz parkiem zwierząt i Grodem Mirmiła.

– Już od ponad 2 lat prowadziliśmy rozmowy z Inwestorami, odwiedziliśmy z zarządem Fundacji miejsce, w którym w Bieszczadach miałyby powstać główne atrakcje przeniesione z komiksów Kajko i Kokosz – mówi Prezes Fundacji Paulina Christa i jednocześnie spadkobierczyni dziedzictwa dziadka Janusza Christy. – Klimat miejsca jest niesamowity, a wizja i projekty przedstawione na spotkaniach przekonały nas do podpisana umowy licencyjnej.

– Poza grodami stylizowanymi na wzór komiksów Janusza Christy, inwestycja będzie obejmowała również wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które sprawią, że „Kraina Kajka i Kokosza” stanie się niezwykłym i wyjątkowym parkiem rozrywki dla dzieci oraz dorosłych – mówi Lider Konsorcjum Piotr Grabowski.

Dodatkowo na terenie parku planowana jest arena do animacji, gdzie będzie można wejść w interakcję z postaciami z ekranu przy użyciu technologii Virtual Puppet.

– Na tym nie koniec. Planu inwestycyjne przewidują znacznie więcej atrakcji. Odwiedzających przywita wirtualny prezenter, a wewnątrz Grodu będzie można skorzystać z kapsuły kinowej 9D. Po zmroku odbywać się będą projekcje postaci z komiksów „Kajko i Kokosz” na ścianach budynku (mapping), a urządzenie LDS do wyświetlania obrazów w powietrzu z wykorzystaniem ekranów mgłowych umożliwi odwiedzającym „wejście” w obraz. Nie zabraknie siłowni Łamignata, parku ze zwierzętami wolno żyjącymi, po którym będzie można poruszać się specjalnymi pojazdami wolnobieżnymi. W magicznej Krainie Omsów pojawią się instalacje przestrzenne żywej architektury, muzyczny plac zabaw i ogród doświadczeń – dodaje Piotr Grabowski

Na terenie objętym inwestycjami odwiedzający będą mogli skorzystać z aplikacji i gry mobilnej, w której przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości będzie można wcielić się w jedną z postaci z komiksu –„Kajko i Kokosz” Janusza Christy.

Projekt Krainy Kajka i Kokosza przygotowany został tak by wpisywał się i nie naruszał piękna Bieszczad oraz spełniał wymogi ekologiczne. Koszt inwestycji oszacowany został na 30 mln zł, z czego 30% zapewnia już na starcie powołane Konsorcjum Inwestorów. Pozostałe środki miałby pochodzić z dofinasowania z Unii Europejskiej.

/fundacjakreska.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!