Polska Świat Wiadomości

Polski rząd reaguje an przypadek usunięcia profilu Konfederacji z Facebooka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński poinformował o działaniach podejmowanych przez rząd w sprawie usunięcia konta Konfederacji z Facebooka. „Mamy do czynienia z cenzurą prewencyjną i na to nie może być naszej zgody” – podkreślił.

Minister Cieszyński jako pierwszy otrzymał od administracji Facebooka wiadomość o zamiarze usunięcia konta Konfederacji, o czym poinformował na Twitterze. – Właścicielem konta jest Konfederacja i to partia może się odwoływać do Mety, czyli właściciela Facebooka. My jeszcze dziś przekażemy odrębną drogą pismo, w którym deklarujemy wsparcie dla takich starań partii – oświadczył polityk.

Uważam, że to bardzo niepokojąca sytuacja. Bez względu na to, czy zgadzam się z poglądami polityków Konfederacji, takie działanie stanowi niebezpieczny precedens. Proszę sobie wyobrazić, że zagraniczna korporacja, która nie odpowiada przed polskim sądem, podejmuje arbitralne decyzje na temat tego, co może być w internecie. Byłbym w stanie zrozumieć, jeśli chodziłoby o konkretne posty. Sprawa dotyczy całego profilu, co oznacza, że mamy do czynienia z cenzurą prewencyjną i na to nie może być naszej zgody – dodał.

Sprawę komentował także poseł Konfederacji Artur Dziambor, który odpowiedział na zarzut rzekomego rozsiewania fake newsów na temat koronawirusa postawiony przez administrację Facebooka – Oczywiście nie jest prawdą, że rozsiewamy fake-newsy. Zamieszczamy obliczenia, które przedstawia Ministerstwo Zdrowia i pokazujemy, jak wygląda rzeczywista sytuacja. To, że Facebook bierze udział w tej promocji wszechobecnych ograniczeń wolności w postaci szczepień i paszportów covidowych, to jest inna sprawa. My im nie pasujemy. Natomiast to, że zostaliśmy usunięci z Facebooka jest absolutnym skandalem, ingerencją w wolność słowa i cenzurą polityczną. Dodatkowo jest to cenzura, którą zastosowała obca firma oraz monopolista na polskiej partii politycznej, która dzisiaj ma 10 proc. poparcia, a za dwa lata może być partią współrządzącą w Polsce – powiedział w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl.

Poseł Konfederacji wyraził przy tym oczekiwanie, że przedstawiciele rządu, a konkretnie Ministerstwa Cyfryzacji dowiodą swojej skuteczności w przeciwstawieniu się cenzurze ze strony amerykańskiej korporacji i doprowadzą do przywrócenia konta na Facebooku.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!