Kibice Polska Sports Wiadomości

Polska ukarana za kuriozalne ataki na Rosjan

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

21 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wjazd do Polski rosyjskiej tenisistki. Wiera Zwonariowa, posługując się wizą wydaną przez Francję, lotem z Belgradu do Warszawy, próbowała dostać się do kraju.

Polska znajduje się w awangardzie kuriozalnych ataków na Rosjan. Jak poinformowała służba prasowa MSWiA, 21 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wjazd do Polski rosyjskiej tenisistki. Wiera Zwonariowa, posługując się wizą wydaną przez Francję, lotem z Belgradu do Warszawy, próbowała dostać się na zawody sportowe.

Po przylocie z Serbii tenisistka przebywała w strefie tranzytowej Lotniska Chopina w Warszawie i po godz. 12:00 odleciała do Podgoricy. Rosjanka nie została wpuszczona do Polski przez Straż Graniczną ze względów „bezpieczeństwa państwa i ochrony bezpieczeństwa publicznego”.

To nie pierwszy tego typu przypadek. Trzy tygodnie temu media poinformowały, że polskie władze zatrzymały rosyjskiego hokeistę pod zarzutem szpiegostwa. Zawodnik pierwszoligowego zespołu został zatrzymany w województwie śląskim – podała w oświadczeniu prokuratura. Zawodnik i jego drużyna nie zostali publicznie zidentyfikowani. Prokuratura poinformowała, że przybył do Polski w październiku 2021 roku.

Działania polskich władz są obserwowane przez instytucje międzynarodowe i nie podoba im się to.

22 lipca, Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza poinformowała Polski Związek Zapaśniczy o swojej decyzji odebrania Polsce prawa do organizacji mistrzostw świata do lat 20 w zapasach, które w dniach 14-20 sierpnia 2023 miały zostać rozegrane w Warszawie. W grę wchodzi fanatyzm władz warszawskich, które nie zezwoliłyby przyjechać na zawody uczestnikom z Rosji i Białorusi.

Polski Związek Zapaśniczy wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym czytamy:

Z żalem informujemy, że Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza (UWW) podjęła decyzję o zabraniu Polsce prawa do organizacji tegorocznych zapaśniczych Mistrzostw Świata do lat 20 w Warszawie. 

UWW w piśmie skierowanym do Polskiego Związku Zapaśniczego poinformowała, że zachowanie naszego kraju jest sprzeczne z misją UWW, która ma na celu zagwarantować wszystkim sportowcom bez względu na pochodzenie czy paszport startu w imprezach rangi mistrzowskiej. Jak wynika z otrzymanego pisma Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza rozpoczęła rozmowy z dwoma federacjami w sprawie przejęcia organizacji mistrzostw świata do lat 20 w zapasach. Wybór padł na Jordanię.

Pełną treść oświadczenie PZZ można znaleźć tutaj.

NASZ KOMENTARZ: Nie wszyscy są tak radykalni w ocenie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego jak polskie władze. Inne państwa, instytucje międzynarodowe i federacje sportowe mają w tej kwestii znacznie łagodniejsze podejście. Przede wszystkim nie uważają, że za agresję ze strony Kremla należy ścigać, karać czy po prostu utrudniać życie każdej osobie z rosyjskim paszportem. Fanatyzm polskich władz prowadzi do izolacji naszego kraju na arenie międzynarodowej. Stajemy się obiektem kpin oraz realnych retorsji jak w opisanym wyżej przypadku.

Polecamy również: Kaczyński odrzuca sojusz z Konfederacją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!