Świat Wiadomości

Inwazja zombie w Stanach Zjednoczonych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Youtube i Twitter są w ostatnim czasie zalewane nagraniami z ulic Stanów Zjednoczonych, na których widać osoby, które zażyły narkotyk znany jako tranq. Ludzie ci zachowuję się jak zombie.

Inwazja zombie to potoczne określenie plagi narkomanów w USA, którzy przedawkowali nowy, bardzo niebezpieczny narkotyk. Stoją w miejscu, są pochyleni, wykonują bardzo wolne i dziwne ruchy. To efekt działania bardzo silnego narkotyku zwanego tranq. Nazwa pochodzi od słowa spokojny. Jest to fentanyl zmieszany z ksylazyną, silnym środkiem uspokajającym. Nazwa pochodzi również od bolesnych i gnijących ran, które pojawiają się na ciele tych, którzy zażyją tę mieszankę.

– Ludzi-zombie na ulicach jest mnóstwo. I nie tylko takich, którzy nie kontaktują, mają spowolnione ruchy. Niestety, są też tacy, którzy są bardzo agresywni – mówi w rozmowie z portalem interia.pl Natalia z Kalifornii.

Ponizej możemy zobaczyć typowe zachowanie osób, które przedawkowały ten środek.

Z informacji opublikowanych przez Interię od 2000 roku ponad milion osób w Stanach Zjednoczonych zmarło z powodu przedawkowania narkotyków. Większość tych zgonów była spowodowana opioidami. Tygodniowo te substancje zabijają w Stanach 1500 osób.

Według badań, Tranq ma być 100 razy silniejszy niż morfina i 50 razy silniejszy niż heroina. W 2021 roku wśród ponad 107 tys. Amerykanów, którzy zmarli z powodu przedawkowania narkotyków, ponad 70 tys. było po zażyciu tego syntetycznego opioidu.

Polecamy również: Litewski urzędnik wyzywa Polaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!