Polska Świat Wiadomości

Polska oficjalnie przeszła z grupy krajów rozwijających się do rozwiniętych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W najnowszym komunikacie FTSE Russell czytamy – jako główną wiadomość – że Polska zostanie awansowana do grona krajów rozwiniętych.

FTSE Russell to dostawca indeksów giełdowych o międzynarodowej renomie i wpływa na podejmowane na całym świecie decyzje inwestycyjne. W swoim komunikacie pogratulował polskiemu rządowi sukcesów w budowaniu pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Eksperci podkreślają, że choć wskaźnik napawa optymizmem w kwestii symbolicznej, istnieje wiele wątpliwości do tego czy przyniesie spodziewane korzyści ekonomiczne dla naszego kraju. A to z takiego powodu, że do tej pory Polska była zdecydowanym liderem drugiej ligi. Tymczasem teraz znajdzie się w gronie outsiderów w grupie krajów rozwiniętych. Istnieje pogląd, że takie przesunięcie może wręcz zaowocować spadkiem oczekiwanego poziomu inwestycji.

Polska zdaniem FTSE Russell znajduje się zatem w gronie 25 najmocniejszych gospodarek na świecie, obok takich państw jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Niemcy czy Francja. Jest jedynym krajem z Europy Środkowo-Wschodniej, któremu kiedykolwiek udało się osiągnąć tego typu pułap. Komunikat agencji będzie miał swoje urzeczywistnienie w 2018 roku kiedy dojdzie do aktualizacji klasyfikacji.

Autor: Maja Werner

Źródło: bezprawnik.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!