Polska Świat Wiadomości

Polska Fundacja Narodowa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości wypuściła spot, w którym wystąpił Mel Gibson (VIDEO)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com po tym, jak przez długi czas znajdowała się w ogniu ostrej krytyki, Polska Fundacja Narodowa postanowiła się zrehabilitować wypuszczając nowy spot z okazji 100-lecia odzyskania polskiej niepodległości. Opublikowany na profilu fundacji materiał okazał się być pozytywnym zaskoczeniem.

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Polska Fundacja Narodowa opublikowała najnowszy spot w którym wystąpił aktor i reżyser Mel Gibson.

Trwający niecałe dwie minuty filmik ukazuje odzyskanie przez Polskę niepodległości w dosyć oryginalny sposób. Zrezygnowano z konwencjonalnego patosu oraz licznych nawiązań do historii i tradycji na rzecz uniwersalnej opowieści o tęsknocie i powrocie do domu. Domu, który jak informuje widzów Gibson, Polacy odzyskiwali 123 lata.

Fundacja, która nie miała w ostatnim czasie najlepszej passy zaskoczyła wszystkich. I to bardzo pozytywnie. Nagranie bowiem spotkało się entuzjastycznym odzewem ze strony internautów. Twórcy chwaleni są za świeże, niekonwencjonalne przedstawienie tematu, profesjonalną realizację materiału oraz zaangażowanie pierwszoligowego aktora, co pozwoli na dotarcie do szerszej grupy odbiorców za granicą.

Chcieliśmy zrobić coś co będzie oryginalne, a przede wszystkim zrozumiałe, uniwersalne w odbiorze. Wiemy z doświadczenia, że pokazywanie Polski tylko przez pryzmat naszych historycznych czy czysto tradycyjnych obrazów nie do końca się sprawdza poza granicami naszego kraju – mówi Robert Lubański, członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

By zainteresować Polską, trzeba szukać nowych środków. Emocji, które są uniwersalne, zrozumiałe, które wzbudzają ciekawość. Dlatego uważamy, że najpierw należy rozbudzić ciekawość, by później móc szerzej pokazać, jak niezwykłe i wielkie wydarzenia były udziałem Polaków.

Chcemy mówić nie tylko o tym czym była Polska, ale przede wszystkim czym jest teraz. By była pokazywana jako szansa na niezwykłą podróż, z pięknym krajobrazem, gościnnością, pyszną kuchnią i niezwykłą kulturą, ale także jako miejsce do tworzenia, inwestowania i budowania – podsumował Lubański.

Co uważacie o takiej formie polskiej promocji? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!