Polska Wiadomości Wiara

Warszawska Kuria nie wyraziła zgody na odprawienie mszy przed Marszem Niepodległości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Kuria Metropolitalna Warszawska nie wyraziła zgody na dodatkowe Msze Święte w dniu Narodowego Święta Niepodległości” – napisał rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej, ks. Przemysław Śliwiński.

„W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi Mszy św. w dniu 11 listopada przy Pomniku Katyńskim oraz z faktem, że zaproszenie na tę Mszę Świętą wciąż znajduje się na stronie internetowej Marszu Niepodległości informujemy, że Kuria Metropolitalna Warszawska nie wyraziła zgody na dodatkowe Msze Święte w dniu Narodowego Święta Niepodległości”, podkreślił ks. Śliwiński.

„Wszystkich wiernych gorąco zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny poprzez udział we Mszach Świętych odprawianych bardzo licznie we wszystkich kościołach według porządku niedzielnego. Na wspólną Mszę św. Jubileuszową za Ojczyznę, celebrowaną z udziałem władz kościelnych i państwowych, zapraszamy na godzinę 9.00 do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie”, dodał.

„Informujemy ponadto, że zgodnie z decyzją kard. Kazimierza Nycza, podczas Narodowego Święta Niepodległości proboszczowie i rektorzy kościołów mogą skorzystać z formularza Modlitwa za Ojczyznę lub Miasto”, zakończył.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!