Wiadomości

Polscy turyści zaatakowani w Izraelu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Podczas wypoczynku na publicznej plaży zostaliśmy obrzuceni kamykami przez mężczyznę wykrzykującego „good polish is dead polish” (dobry Polak to martwy Polak)” – napisała do polsatnews.pl turystka z Krakowa spędzająca urlop w Izraelu.

Turystka do Izraela przyjechała na tydzień wraz z grupą znajomych. Do zdarzenia miało dojść w niedzielę na publicznej plaży w Elijacie ok godz. 14 czasu lokalnego. Do grupy miał podejść mężczyzna i zapytać skąd przyjechali. Turyści myśleli, że Izraelczyk chce zaproponować wycieczkę do Jerozolimy. Gdy odpowiedzieli, że są z Polski mężczyzna zaczął wykrzykiwać po angielsku antypolskie hasła m.in. “f… you polish people, f… your president…”.

„Kopiąc w piasek uderzał w nas kamieniami z piaskiem. Na plaży nie było tłoczno, ale znajdowało się kilkanaście osób. Nikt nie zareagował” – pisze turystka.

Mężczyzna miał zaczepiać również inne osoby, pokazując grupę palcem i wykrzykiwać niezrozumiałe słowa po hebrajsku. Grupa wróciła do hotelu dopiero po tym, gdy mężczyzna się oddalił. Polacy nie wezwali policji.

Kobieta opisuje też inny incydent. Podczas podróży autobusem z Hajfy do Jerozolimy koleżanka turystki została zaczepiona przez jednego z pasażerów, który wypytywał o jej opinię w sprawie nowelizacji ustawy o IPN. Oburzony miał sugerować wkład Polaków w tworzeniu obozów zagłady.

„Od paru dni obserwujemy rosnącą niechęć do osób pochodzenia polskiego” – napisała turystka.

Więcej:
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-02-02/polscy-turysci-o-incydencie-na-plazy-w-izraelu-obserwujemy-rosnaca-niechec/

Możemy sobie wyobrazić, jaka byłaby reakcja, gdyby to izraelskich turystów przebywających w Polsce potraktowano w taki sposób.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!