Wiadomości

Polscy szczypiorniści nie będą promować Nord Stream 2

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polskie kluby występujące w Lidze Mistrzów piłki ręcznej – PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock – nie będą występować z logiem sponsora rozgrywek „Nord Stream 2” na koszulkach. Oba kluby podjęły decyzję o zaklejeniu logotypu w trakcie meczów LM ze względu na zapisy kontraktowe ze swoimi głównymi sponsorami.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie PGE VIVE Kielce, klub oświadczył, że w dzisiejszym spotkaniu EHF Velux Ligi Mistrzów z Telekom Veszprem szczypiorniści wystąpią w koszulkach z zaklejonymi logami zarówno sponsora rozgrywek – Nord Stream 2 – jak i tytularnego sponsora klubu – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.. „Powyższa decyzja została podjęta w wyniku rozmów Sponsora z Klubem.” – stwierdził kielecki klub.

„Klub jednocześnie analizuje możliwości podjęcia kroków prawnych, które pozwolą wypracować długofalowe rozwiązanie tego zagadnienia. O powyższej decyzji poinformowana została Europejska Federacja Piłki Ręcznej.” – czytamy w oświadczeniu.

Jak poinformował portal rmf24.pl, również drugi z polskich klubów – Orlen Wisła Płock – nie zamierza grać z logiem Nord Stream 2. Według portalu, oba kluby mają zapisane w kontraktach sponsorskich, że na swoich koszulkach nie mogą mieć loga firmy konkurencyjnej czy też „wrogiej” wobec sponsorujących je spółek Skarbu Państwa.

– To słuszne podejście i nie dziwi dlatego że, jeśli popatrzymy na inne działania podejmowane przez polskich szczypiornistów – przed rokiem, czy przed dwoma laty – gdy kręcili patriotyczne filmy i pokazywali silne przywiązanie do wartości związanych z Polską i patriotyzmem – stwierdził w wypowiedzi dla TVP Info dr Marcin Kędzierski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. – Niestety, można spodziewać się surowych kar ze strony federacji europejskiej, które spłyną na oba kluby – ostrzegł ekspert.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!