Polska Świat Wiadomości

Polscy studenci zdobyli złoty medal w 43. Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal 300gospodarka.pl w czwartek, 4 kwietnia w Porto rozegrano Finały 43. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym.

Studenci z Uniwersytetu Warszawskiego zdobyli jeden z czterech złotych medali, zajmując czwarte miejsce, co dało im też tytuł Mistrzów Europy. Studenci z Uniwersytetu Wrocławskiego zajęli szóste miejsce, zdobywając srebrny medal.

W zawodach wystartowało 135 drużyn reprezentujących najlepsze uczelnie z programem informatyki z całego świata. Finaliści zostali wyłonieni w eliminacjach regionalnych, w których wzięło udział 52709 studentów z 3232 uczelni ze 110 krajów.

Mistrzowski zespół wystąpił w składzie – Jakub Boguta, Konrad Paluszek, Mateusz Radecki. Natomiast drużynę z Uniwersytetu Wrocławskiego reprezentowali – Anadi Agrawal, Michał Górniak, Jarosław Kwiecień.

Mistrzem świata w roku 2019 została drużyna z Uniwersytetu Moskiewskiego, przed MIT i Uniwersytetem Tokijskim. Pełne wyniki zawodów można znaleźć na stronie: https://icpc.baylor.edu/worldfinals/results.

Drużynę z Uniwersytetu Warszawskiego po raz 25-ty z rzędu poprowadził do sukcesu profesor Jan Madey. W organizacji przygotowań do Finałów, jak i w samym wyjeździe do Porto, mistrzowski zespół otrzymał wsparcie od ubiegłorocznych polskich medalistów, władz wydziału i uczelni, a także firm Atende S.A. i PKO BP. Pomocny okazał się też projekt „Mistrzowie Algorytmiki 2018”, prowadzony w ramach programu MNiSW – „Najlepsi z najlepszych 3.0”.

Serdecznie gratulujemy.

Autor: Marcin Zakrzewski

Źródło: 300gospodarka.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!