Gospodarka Polska Wiadomości

Polscy rolnicy ogłaszają strajk generalny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Już wkrótce zacznie się ogólnopolski protest rolników. Związek NSZZ RI „Solidarność” zapowiedział strajk generalny, który rozpocznie się blokadą przejść granicznych z Ukrainą oraz dróg i autostrad w poszczególnych województwach. Akcja ma rozpocząć się w piątek, 9 lutego o godzinie 10:00.

Polscy rolnicy ogłaszają strajk generalny. Zaplanowano blokady ulic, które mogą potrwać aż 30 dni, mają na celu zwrócenie uwagi na problemy rolnictwa w Polsce. Strajkujący planują zablokować zarówno drogi krajowe, jak i autostrady.

„Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny” – czytamy na stronie rolniczej „Solidarności”.

Rolnicy nie zgadzają się również na wdrażanie Europejskiego Zielonego Ładu, unijnej strategii „od pola do stołu” oraz Wspólnej Polityki Rolnej UE w proponowanym kształcie.

„Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju” – oświadczyli związkowcy i zaapelowali o solidarność wszystkich rolników.

Polecamy również: AstraZeneca przyznaje, że jej “szczepionki” wywołują zakrzepicę i zgony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!