Polska Wiadomości

Polscy policjanci odnaleźli nielegalną plantacje konopi indyjskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal regiony.tvp.pl sochaczewscy kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskiej. Trwa ustalanie sprawcy przestępstwa. Grozi mu osiem lat więzienia.

Policjanci z referatu operacyjno – rozpoznawczego weszli na teren jednego z gospodarstw w gminie Nowa Sucha. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że znajduje się tam nielegalna uprawa konopi indyjskich.

Policjanci pojechali na miejsce. Na łące należącej do częściowo nieogrodzonego gospodarstwa natrafili na dwa wydzielone siatką place ze starymi, uschniętymi łodygami krzewów, które zostały pozbawione kwiatostanu.

Przeszukiwanie dużego terenu dało jednak efekty. Mundurowi znaleźli konopie niedaleko zabudowań. Rośliny były w różnych fazach wzrostu. Łącznie zabezpieczono prawie 2600 krzewów.

Policjanci ustalają, kto zasadził rośliny na terenie gospodarstwa. Przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mówią, że osoba która uprawia konopie (z wyjątkiem włóknistych) podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku uprawy zlikwidowanej na terenie gminy Nowa Sucha, można śmiało mówić o znacznej ilości ziela konopi. Wtedy kara wzrasta do 8 lat pozbawienia wolności.

Czy myślicie, że w okolicy może się kryć więcej tego typu plantacji?

Źródło: regiony.tvp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!