Polska Wiadomości

Politycy Lewicy zarówno w Sejmie jak i w Senacie odeszli od swojej partii i założyli Polską Partię Socjalistyczną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
O powołaniu Polskiej Partii Socjalistycznej poinformowali politycy odchodzący z klubu Lewicy.

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, politycy Lewicy odeszli ze swojej partii. Chodzi o przedstawicieli środowiska politycznego, którzy reprezentowali je zarówno w Sejmie, jak i w Senacie.

O powołaniu Polskiej Partii Socjalistycznej poinformowali odchodzący z klubu Lewicy: wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, senator Wojciech Konieczny oraz posłowie Joanna Senyszyn, Robert Kwiatkowski i Andrzej Rozenek. Przewodniczącym koła został obecny szef PPS senator Konieczny.

“Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, senator Wojciech Konieczny oraz posłowie Joanna Senyszyn, Robert Kwiatkowski i Andrzej Rozenek odeszli we wtorek z klubu Lewicy i stworzyli swoje koło Polskiej Partii Socjalistycznej.” – donosi PAP na Twitterze.

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, senator Wojciech Konieczny oraz posłowie Joanna Senyszyn, Robert Kwiatkowski i Andrzej Rozenek odeszli we wtorek z klubu Lewicy i stworzyli swoje koło Polskiej Partii Socjalistycznej. pic.twitter.com/XJ052NiSAT

— PAP (@PAPinformacje) December 14, 2021

Media informowały o konflikcie między Andrzejem Rozenkiem i Gabrielą Morawską-Stanecką a przewodniczącym partii Włodzimierzem Czarzastym. We wrześniu część posłów Lewicy podpisała się pod wnioskiem o ukaranie Rozenka za jego wypowiedzi w mediach. Z kolei w połowie maja zrobiło się głośno o konflikcie między Morawską-Stanecką a Czarzastym. Efektem podziałów w Lewicy jest odłączenie się części polityków i utworzenie koła Polskiej Partii Socjalistycznej.

To kolejne już zmiany w szeregach lewicy w Polsce, która co chwilę łączy oraz dzieli swoje środowiska polityczne.

Autor: Jan Hernik

Źródło: emdianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!