Polska Wiadomości

Konfederacja zanotowała znaczny wzrost poparcia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie Super Expressu Zjednoczona Prawica ciągle cieszy się największym poparciem. Próg wyborczy przekracza pięć partii.

Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska) ciągle cieszy się największym poparciem, choć notowania koalicji rządzącej spadają.

Według najnowszego sondażu na formację tę chciałoby głosować 36,38 procent badanych. To o 1,15 punktu procentowego mniej niż w poprzednim badaniu.

Pozycja Zjednoczonej Prawicy jako lidera badań opinii publicznej wydaje się jednak niezagrożona. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować obecnie 25,81 procent badanych.

To o ponad 11 punktów procentowych mniej niż na Zjednoczoną Prawicę. W porównaniu do ostatniego badania największa partia opozycyjna jednak zyskuje 1,51 punktu procentowego.

Sondażowe podium zamyka, podobnie jak w poprzednim badaniu, Polska 2050 Szymona Hołownia. Na to ugrupowanie chce głosować obecnie 14,55 procent respondentów, czyli 1,19 punktu procentowego mniej niż w czasie ostatniego sondażu.

Dwucyfrowy wynik osiąga również Konfederacja, która zyskała najwięcej. Obecnie prawicowa koalicja cieszy się poparciem 10,70 procent badanych. To aż o 2,7 punktu procentowego więcej niż w poprzednim badaniu.

Do Sejmu weszłaby także Lewica (Wiosna, SLD, Razem). Na koalicję lewicowych ugrupowań chce głosować 6,18 procent respondentów. To wynik o 1,86 punktu procentowego gorszy niż w ostatnim sondażu.

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to zgodnie z wynikami sondażu Instytutu Badań Pollster, poza Sejmem znalazłyby się Polskie Stronnictwo Ludowe, Kukiz’15 oraz Porozumienie Jarosława Gowina.

Poparcie dla tych formacji to obecnie odpowiednio: 4,38 procent (spadek o 0,08 punktu procentowego), 1,35 procent (wzrost o 0,38 punktu procentowego) oraz 0,19 procent (spadek o 0,49 punktu procentowego).

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!