Wiadomości

Policyjny pościg za Gruzinami, padły strzały…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minionej doby (11 kwietnia) funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG udaremnili 71 prób przekroczenia wbrew przepisom polsko-białoruskiej granicy. Zatrzymano również 11 kurierów, w tym 5 po pościgu.

Próby nielegalnego przekroczenia granicy odnotowano na terenie służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Białowieży i Narewce. 38 osób podchodziło pod barierę od strony białoruskiej, ale na widok polskich patroli cudzoziemcy wycofywali się w głąb Republiki Białorusi. Wśród ujawnionych obcokrajowców znajdowali się obywatele: Iranu, Afganistanu, Konga, Jemenu i Syrii.

Tej doby także funkcjonariusze z Placówki SG w Michałowie zatrzymali obywatela Białorusi, 2 obywateli Gruzji, obywatela Ukrainy i dwóch obywateli Uzbekistanu, którzy czterema autami przyjechali po odbiór nielegalnych migrantów.

Z kolei funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce, po pościgu, zatrzymali 5 kurierów (obywateli Gruzji). Tuż po godzinie 4.00 patrol zauważył 4 auta jadące z dużą prędkością w stronę miejscowości Bondary. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za pojazdami. Mimo podawanych sygnałów kierowcy nie zatrzymali się do kontroli, a wręcz blokowali pojazd służbowy Straży Granicznej. W trakcie pościgu funkcjonariusze wyprzedzili 2 pojazdy, ponownie przystąpili do zatrzymania uciekających kierowców. Jeden z nich zatrzymał się, natomiast drugi próbował ominąć funkcjonariusza i kontynuować ucieczkę. Oddano trzy strzały ostrzegawcze i pojazd zatrzymał się.

W trakcie zdarzenia nikt nie ucierpiał. Zatrzymanymi 2 pojazdami poruszało się 3 obywateli Gruzji. Pozostałe 2 auta, które oddaliły się z miejsca zdarzenia zostały zatrzymane przez patrole z Placówki SG w Michałowie. Poruszało się nimi 2 obywateli Gruzji. Cudzoziemcy zostali przekazani funkcjonariuszom z Placówki SG w Narewce, gdzie prowadzone są dalsze czynności. Pięciu obywateli Gruzji przyjechało odebrać osoby po nielegalnym przekroczeniu granicy polsko-białoruskiej. Usłyszą między innymi zarzuty za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!