Wiadomości

Policjantka po służbie razem z mężem zatrzymała sprawcę rozboju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjantka z chełmskiej komendy razem z mężem funkcjonariuszem SG zatrzymała 16-letniego sprawcę rozboju.

Wracając samochodem do domu zauważyli nastolatka, który zaatakował starszego mężczyznę – przewrócił go na ziemię i zabrał portfel. 76-latek chwilę wcześniej wyszedł z banku z wypłaconą gotówką. 16-latek najprawdopodobniej był tego świadkiem i w pewnym momencie zaatakował starszego mężczyznę. Dzięki szybkiemu działaniu funkcjonariuszy, poszkodowany 76-latek odzyskał pieniądze, a nastolatek poniesie konsekwencje.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu w centrum Chełma. Policjantka pionu prewencji jadąc wraz z mężem prywatnym samochodem zauważyła, że ktoś przewraca i atakuje starszego mężczyznę. Natychmiast skierowali się w tamtym kierunku. W tym czasie napastnik zaczął już uciekać. Dzięki szybkiej reakcji jeszcze przed przyjazdem wezwanego przez nich patrolu sprawca napadu został przez nich zatrzymany, a portfel z zawartością kilku tysięcy złotych wrócił do właściciela.

Jak się okazało 76-latek chwilę wcześniej wyszedł z banku z wypłaconą gotówką. 16-latek najprawdopodobniej był tego świadkiem i w pewnym momencie zaatakował starszego mężczyznę. Po obezwładnieniu go na ziemi zabrał z jego kieszeni portfel. Sprawą 16-letniego sprawcy rozboju zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!