Wiadomości

Nieprzebrane tłumy ludzi na Marszu Papieskim w Warszawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kilkadziesiąt tysięcy osób zgromadził Narodowy Marsz Papieski w Warszawie…

Dziś mija 18. rocznica śmierci papieża św. Jana Pawła II. Z tej okazji w całym kraju w wielu miastach Polski odbywają się marsze wdzięczności za pontyfikat papieża, koncerty, debaty i czuwania modlitewne, w czasie których  przypominane jest jego nauczanie.

Jan Paweł II zmarł w wigilię Niedzieli Bożego Miłosierdzia 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37 w Watykanie. Miał 84 lata. Jego pontyfikat trwał 26 lat. Kanonizowany został 27 kwietnia 2014 roku, czyli dziewięć lat po swojej śmierci i trzy lata po beatyfikacji.Wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II – Kościół obchodzi 22 października. Przeważnie w liturgii wspomina się świętych w rocznicę ich śmierci, natomiast w przypadku papieża-Polaka na datę jego liturgicznego wspomnienia – wybrano rocznicę inauguracji papieskiego pontyfikatu.

Przedstawiciele najwyższych władz państwowych wezmą udział w obchodach w Wadowicach, gdzie zaplanowane jest widowisko artystyczne “Nie zastąpi Ciebie nikt – wspomnienie św. Jana Pawła II w rocznicę śmierci” oraz msza św. w bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

W wielu miastach Polski zorganizowano dziś narodowe marsze papieskie. W Warszawie wyruszył on 2 kwietnia z ronda im. Romana Dmowskiego, po czym przeszedł ul. Marszałkowską i Królewską przez plac Piłsudskiego pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej, gdzie o godz. 12.30 rozpoczęła się msza święta.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!