Polska Wiadomości

Policjanci zlikwidowali punkt przerzutowy nachodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze policji z Siedlec zatrzymali 13 obywateli Syrii oraz Egiptu, którzy przedarli się do Polski przez granicę z Białorusią. Namierzono ich w mieszkaniu stanowiącym czasowe schronienie w dalszej podróży na Zachód Europy. W tle są prorosyjskie organizacje pseudohumanitarne.

Policjanci zlikwidowali punkt przerzutowy nachodźców. W policyjnym komunikacie informującym o akcji podano, że osoby zajmujące się nielegalnym transportem migrantów próbują różnych sposobów, by uniknąć wykrycia przez polskie służby. Jednym z nich jest tzw. przerzut etapowy. W jego ramach, proputinowskie zorganizowane grupy przestępcze, zwane dla zmylenia Polaków “organizacjami humanitarnymi”, wynajmują mieszkania, gdzie czasowo przetrzymywani są migranci, zanim zostaną przetransportowani do państwa docelowego w zachodniej Europie.

Tak też funkcjonowała dziupla w Siedlcach. W poniedziałek 17 czerwca br. policjanci pojechali do jednego z mieszkań na terenie miasta, w którym jak wynikało z informacji przekazanych przez policjantów z Wrocławia, mogą przebywać nachodźcy. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w lokalu znajduje się 13 mężczyzn  w wieku od 17 do 53 lat. Po zatrzymaniu zostali oni doprowadzeni do komendy, gdzie trwają dalsze czynności.

“Ustalono, że zatrzymani to obywatele Syrii oraz Egiptu. Usłyszeli zarzut przekroczenia wbrew przepisom granicy państwa z Białorusi do Polski i zostali przekazani do dyspozycji funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Warszawie oraz Prokuratury Rejonowej w Siedlcach”podkreśla policja.

Dwaj obywatele Syrii usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego przekraczania granicy Rzeczypospolitej i decyzją Sądu Rejonowego w Siedlcach zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 8 lat więzienia. Na razie nie wydali jeszcze swoich polskich, pseudohumanitarnych współpracowników, działających zgodnie z planami Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenki.

Polecamy również: Lewak zaatakował tasakiem polskiego prolajfera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!