Europa Wiadomości

PILNE! Nachodźca zaatakował Polkę. Zranił ją nożem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Rzymie doszło do napadu rabunkowego na polską turystkę. Napastnik o śniadym kolorze skóry usiłował skraść kobiecie torebkę. Gdy broniła swojej własności, użył noża i zranił ją w rękę. Policja wciąż nie ujęła sprawcy.

Nachodźca zaatakował Polkę we włoskiej stolicy. Najpierw nachodźca przeciął scyzorykiem pasek torebki, ale turystka zareagowała i trzymała ją kurczowo. Wtedy ugodził ją nożem w dłoń i uciekł. Przerażonej i płaczącej kobiecie, siedzącej na chodniku, pierwszej pomocy udzielili przechodnie.

Nagranie zamieściła w mediach społecznościowych grupa mieszkańców, którzy walczą o przywrócenie porządku publicznego i bezpieczeństwa w dzielnicy San Lorenzo. Następnie wideo trafiło na strony internetowe największych włoskich gazet.

Na filmie widać klęczącą na asfalcie i przerażoną Polkę, która ranna jest w dłoń. Jedna z towarzyszących jej osób trzyma rękę w górze, w międzyczasie pada także kilka zdań. Materiał stworzono najprawdopodobniej wtedy, gdy poszkodowana Polka oczekiwała na przyjazd karetki pogotowia. Obok kobiety widzimy leżącą na ziemi torebkę.

Nagranie można obejrzeć tutaj.

Od kiedy Włochy zostały zalane nachodźcami z Afryki i Bliskiego Wschodu, zagraniczni turyści są coraz częściej celem napadów i kradzieży, zarówno w środkach komunikacji miejskiej, jak też na ulicach miasta.

NASZ KOMENTARZ: Włochy nie są już bezpiecznym krajem dla turystów. To cena za ubogacenie kulturowe tego kraju inżynierami i lekarzami z krajów trzeciego świata.

Polecamy również: Lewak zaatakował tasakiem polskiego prolajfera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!