Wiadomości

Policjanci zatrzymali sprawcę włamania do zabytkowej kościelnej skarbony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Oleśniccy policjanci, dzięki pomocy lokalnej społeczności, zatrzymali sprawcę włamania do zabytkowej kościelnej skarbony i kradzieży pieniędzy. Podejrzewany wpadł w ręce już następnego dnia po przestępstwie, kiedy to policjanci po opublikowaniu wizerunku sprawcy, otrzymali od mieszkańców informacje o jego tożsamości. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Oleśniccy policjanci po otrzymaniu informacji o kradzieży pieniędzy z kościelnej skarbony, niezwłocznie zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia. Najważniejszym tropem stało się nagranie z umieszczonej wewnątrz kościoła kamery, która zarejestrowała wizerunek sprawcy. Mężczyzna nie był znany dotychczas policjantom, dlatego jednym z narzędzi z jakiego mogą skorzystać funkcjonariusze w przypadku przestępstwa, jest prośba do lokalnej społeczności o pomoc w ustaleniu tożsamości podejrzewanego.

Niedługo po publikacji wizerunku w internecie, policjanci otrzymali informację o jego danych personalnych. Pozostało jedynie zweryfikowanie informacji. Okazało się, że przestępstwa dokonał 26-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. Ponadto z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna był również poszukiwany przez prokuraturę.
Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601-589-781

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!