Wiadomości

Egzamin ósmoklasisty zaplanowany na 15 kwietnia odbędzie się

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik zapewnił, że egzamin ósmoklasisty zaplanowany na 15 kwietnia się odbędzie. Ponad 377 tysięcy uczniów ma przystąpić do egzaminu ósmoklasisty. Od godziny 9.00 uczniowie będą rozwiązywali zadania z języka polskiego.

Egzamin, jak podkreśla Marcin Smolik, będzie mógł się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy i dyrektorów.

– Mamy informację, że wszystko jest zabezpieczone również dzięki wolontariuszom, którzy zgłaszają się do kuratoriów. Jesteśmy im bardzo wdzięczni. To jest absolutnie awaryjna sytuacja i takie osoby są na wagę złota – ocenił Smolik.

Dyrektor CKE podkreślił, że każdy problem, który wystąpiłby w ostatniej chwili, powinien być zgłaszany do kuratorium oświaty lub okręgowej komisji egzaminacyjnej, które zobowiązane są do pomocy.

Marcin Smolik dodał, że bez względu na to, czy w szkole odbywa się strajk, ósmoklasiści powinni pójść na egzamin, tak jak w przypadku egzaminu gimnazjalnego.

– Mówiłem wówczas uczniom i prosiłem rodziców, aby ich dzieci poszły na egzamin gimnazjalny. Proszę zwrócić uwagę, że te egzaminy po prostu się odbyły – przypomniał szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

– To są dzieci, które od września funkcjonowały w psychologicznym przeświadczeniu, że egzamin jest w kwietniu. I naprawdę w interesie tych dzieci, w interesie rodziców, dla ich spokoju podczas świąt, reszty roku szkolnego jest to, żeby dzieci do tego egzaminu po prostu przystąpiły – wskazał Smolik.

/IAR, foto: sp13.mmj.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!