Wiadomości

Policjanci zatrzymali piromana-recydywistę, podobno to syn znanego adwokata

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Znów podpalenia samochodów w Warszawie. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF FM, śródmiejscy policjanci zatrzymali dobrze znanego jej 31-latka, syna znanego stołecznego adwokata. To mężczyzna, który odsiedział właśnie wyrok za serię podpaleń z początku dekady. Tym razem – zdaniem policji – podpalił dwa samochody w centrum Warszawy.

Do obu podpaleń doszło w centrum Warszawy przy ulicy Chmielnej i Alejach Jerozolimskich. Sprawca najprawdopodobniej za pomocą zapalniczki najpierw podpalił Hondę CR-V, od której zajęły się dwa inne zaparowane obok pojazdy – VW-LT i skuter.

Kilkanaście minut później w Alejach Jerozolimskich płonął już kolejny samochód, tym razem Hyundai i30. Uszkodzeniu uległa także elewacja budynku, przy którym był zaparkowany jeden z samochodów.

Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na co najmniej 45 tysięcy złotych. Pożar zarejestrowały kamery monitoringu. Między innymi dzięki temu policji udało się wytypować podejrzewanego.

31-latek został zatrzymany kilka dni później, kiedy wyjeżdżał samochodem ze swojego domu. Policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli odzież, którą mógł mieć na sobie w dniu, kiedy doszło do podpaleń.

Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM zatrzymany to syn znanego adwokata. Na początku kwietnia wyszedł z więzienia, gdzie spędził sześć i pół roku za seryjne podpalenia.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!