Wiadomości

Trump: Stany Zjednoczone rozważą wystąpienie z WHO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump postawił 30-dniowe ultimatum Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), grożąc trwałym wstrzymaniem jej finansowania przez USA, a nawet wycofaniem się z członkostwa w niej.

W połowie kwietnia Stany Zjednoczone zawiesiły finansowanie WHO twierdząc, że ukrywała ona fakty dotyczące epidemii koronawirusa i błędnie reagowała na jej wybuch. Według amerykańskich władz, WHO jest też zbyt silnie powiązana z Chinami.

Będąca agendą ONZ Światowa Organizacja Zdrowia zapowiedziała w poniedziałek rozpoczęcie dochodzenia w sprawie pierwszych działań po informacjach o pojawieniu się koronawirusa. Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował, że organizacja będzie chciała wyciągnąć lekcję z pandemii.

Na COVID-19 na całym świecie zmarło już prawie 319 tysięcy osób. Liczba zakażeń to obecnie 4,8 miliona. W samych Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatniej doby bilans ofiar śmiertelnych epidemii wzrósł o 759, wykryto też około 24 tysiące przypadków nowych zakażeń. Łącznie śmierć z powodu zarażenia koronawirusem poniosło tam już 90.309 osób.

/TVP Info.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!