Wiadomości

Według śledczych, 16-letnia Kornelia prawdopodobnie została zakopana przez kolegów żywcem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Media donoszą o nowych ustaleniach śledczych po zakończeniu sekcji zwłok zamordowanej przez kolegów 16-latki. Według tych informacji, sprawcy zabójstwa, 17-letnia Martyna Sz. i 25-letni Patryk B. mieli zakopać Kornelię, gdy ona jeszcze żyła.

Jak poinformował między innymi „Super Express”, prokuratura zakończyła sekcję zwłok 16-letniej Kornelii K. z Piaseczna. W poniedziałek odbył się pogrzeb nastolatki, w którym wzięło udział wielu mieszkańców gminy.

Przypomnijmy, że 16-letnia Kornelia zaginęła 11 lutego. Jej zwłoki odnaleziono pod koniec kwietnia, w lesie w Konstancinie. Ciało dziewczyny leżało w płytkim dole, przysypane ziemią i liśćmi. Jak ustalili śledczy, sprawcami zabójstwa są znajomi nastolatki, 17-letnia Martyna Sz. i 25-letni Patryk B., którzy dokładnie zaplanowali zbrodnię. Mężczyzna miał postrzelić Kornelię w głowę z wiatrówki, przydusić ją na następnie uderzyć kilkukrotnie łopatą, by upewnić się, że dziewczyna nie żyje.

Teraz jak donoszą media powołując się na informacje z prokuratury, Kornelia prawdopodobnie żyła, gdy była zakopywana. „Mogła skonać dopiero pod ziemią. Morderca (Patryk B. – red.) podczas przesłuchania przyznał, że nie sprawdził, czy ofiara żyje. Po zbrodni Patryk i Martyna rozjechali się do domów” – pisze portal „Super Expressu”.

Sprawcy zostali zatrzymani przez policję krótko po odnalezieniu ciała Kornelii. Martyna Sz. przebywa obecnie w zakładzie dla nieletnich. Patrykowi B. postawiono już zarzut zabójstwa.

Więcej:
https://www.se.pl/warszawa/przelomowe-informacje-w-sprawie-zabojstwa-kornelii-z-piaseczna-zakopali-ja-zywcem-aa-bWm5-MdQz-HCn6.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!