Wiadomości

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali Gruzina poszukiwanego czerwoną notą Interpolu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mężczyzna był poszukiwany w związku z popełnionym przestępstwem uszkodzenia działa ze skutkiem śmiertelnym, do którego miało dojść w Rosji. Z zatrzymanym 48-latkiem przeprowadzone zostaną czynności procesowe – o jego losie zadecyduje sąd.

Świebodzińscy funkcjonariusze ustalili, że na terenie powiatu świebodzińskiego może przebywać obywatel Gruzji, za którym wystawiona jest czerwona nota Interpolu. Ta została wystawiona w związku z popełnionym przestępstwem uszkodzenia ciała, które skutkowało śmiercią mężczyzny na terytorium Rosji. Władze rosyjskie prowadzą za nim międzynarodowe poszukiwania, ponieważ mężczyzna powinien odbywać 5-letnią karę pozbawienia wolności.

Nieznane było jednak dokładne miejsce gdzie mężczyzna może przebywać. W działania prowadzone przez między innymi Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne włączył się dzielnicowy. Jego determinacja, rozpoznanie w rejonie służbowym oraz skuteczne pozyskiwanie informacji pozwoliło potwierdzić, że mężczyzna przebywa w na terenie Świebodzina oraz ustalić jego dokładny adres. Na miejscu pozyskane informacje szybko się potwierdziły. Skierowane na miejsce patrole funkcjonariusze weszli do mieszkania, gdzie zatrzymali 48-letniego mężczyznę. Z mężczyzną przeprowadzone zostaną czynności procesowe – o jego losie zadecyduje sąd.

Międzynarodowa współpraca służb pozwala na zatrzymywanie osób, które usiłują uniknąć poniesienia konsekwencji swoich czynów poprzez ucieczkę za granicę. Między innymi takimi działaniami zajmuje się Interpol, czyli policyjna organizacja skupiająca blisko 200 krajów. Międzynarodowe listy gończe o wysokiej nocie wystawiane są za sprawcami poważnych przestępstw – takich jak przytoczony wyżej przykład obywatela Gruzji.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!