Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia o eksperymentach na płodach w szpitalu: “Niestety dostaliśmy bardzo niepokojące informacje”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Otrzymaliśmy niepokojące informacje o możliwych eksperymentach medycznych wykonywanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim pod nadzorem prof. Wojciecha Maksymowicza, które dotyczą płodów – powiedział na konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

– Niestety dostaliśmy bardzo niepokojące informacje – to nie jest wynik żadnego postępowania, które wyszło z MZ – informacje dotyczące możliwych eksperymentów medycznych wykonywanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim pod nadzorem profesora Maksymowicza – podkreślił rzecznik MZ.

– Myślę, że kierując się przesłankami możliwych daleko posuniętych nieprawidłowości, to pan prof. Maksymowicz powinien również oczekiwać jak najszybszego wyjaśnienia tej sprawy, bo może rzutować to na dalszą jego karierę– powiedział Andrusiewicz, dodając, że po zakończeniu tej kontroli wszyscy zastaną poinformowani o jej wynikach.

– Jest to bardzo delikatna materia, bo dotyczy płodów. Niestety powzięliśmy informacje, które zostały do nas skierowane, o możliwym bardzo nieetycznym – delikatnie rzecz ujmując – postępowaniu na uniwersytecie, stąd nasza pilna reakcja – powiedział rzecznik MZ.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!