Polska Wiadomości

Policja znalazła ciało małego dziecka. To najprawdopodobniej poszukiwany Dawid Żukowski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal rp.pl okolicach Pruszkowa odnaleziono ciało dziecka, policja jest przekonana, że to zaginiony przed ponad tygodniem Dawid Żukowski – Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. Ze względu na dobro rodziny policja na razie nie informuje o okolicznościach śmierci chłopczyka.

Jak podkreślił Mariusz Mrozek, były to “największe poszukiwania, jakie do tej pory w historii prowadziła polska policja”. – Nigdy akcja poszukiwawcza nie była zakrojona na większą skalę, nigdy nie było w to zaangażowane więcej ludzi, więcej sprzętu każdej możliwej technologii, każdego możliwego wsparcia – powiedział.

Poprosił też, by na razie nie dopytywać o szczegóły dotyczące miejsca odnalezienia dziecka, ani w jaki sposób zmarło. – Myślę, że na to przyjdzie czas – mówił.

Poszukiwania Dawida Żukowskiego trwały od środy, 10 lipca, Tego dnia, ok. godziny 17, ojciec zabrał chłopca z domu, a ok. 21 policja otrzymała zgłoszenie, że ojciec Dawida nie żyje – mężczyzna popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg. W chwili śmierci ojcu nie towarzyszyło już dziecko.

Przed samobójczą śmiercią mężczyzna miał zadzwonić do matki chłopca, z którą wcześniej się rozstał i powiedzieć jej, że więcej już swojego syna nie zobaczy.

Dawida Żukowskiego od środy szukała policja, a w poszukiwaniach pomagali też żołnierze WOT, wolontariusze i mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego.

Autor: Magdalena Zapart

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!