Polska Wiadomości

Policja złapała ukraińskiego złodzieja na gorącym uczynku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Warszawy zatrzymali dwóch przesiedleńców z Ukrainy, podejrzanych o oszustwa metodą na Blika. Policjanci odzyskali całą gotówkę osób pokrzywdzonych w tym przestępstwie. Podjęto też decyzję o tymczasowym zatrzymaniu podejrzanych na 3 miesiące.

Policja poinformowała o sprawie w piątkowym komunikacie. „Podejrzenia policjantów pełniących służbę w centrum miasta zwrócił mężczyzna stojący przy bankomacie i wypłacający przez dłuższy okres czasu dużą ilość pieniędzy. W rozmowie z interweniującymi policjantami 23-latek nie był w stanie w logiczny sposób wytłumaczyć skąd pochodzi znaleziona przy nim gotówka” – podano.

Okazało się, że mężczyzna jest jedną z osób zamieszanych w oszustwa metodą na Blika. „Kody do wypłat 23-latek otrzymywał za pomocą popularnego komunikatora internetowego od swojego 41-letniego wspólnika, również obywatela Ukrainy. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali również jego. Policjanci odzyskali również całą utraconą przez pokrzywdzonych gotówkę” – czytamy w komunikacie.

Uwagę policjantów pełniących służbę w centrum miasta zwrócił mężczyzna stojący przy bankomacie i wypłacający przez dłuższy okres czasu dużą ilość pieniędzy. W rozmowie z interweniującymi funkcjonariuszami, 23-latek nie był w stanie w logiczny sposób wytłumaczyć skąd pochodzi znaleziona przy nim gotówka.

Okazało się, że mężczyzna jest jedną z osób zamieszanych w oszustwa metodą na Blika. Kody do wypłat 23-latek otrzymywał za pomocą popularnego komunikatora internetowego od swojego 41-letniego wspólnika, również obywatela Ukrainy. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali również jego. Policjanci odzyskali również całą utraconą przez pokrzywdzonych gotówkę.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście, Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu przesiedleńców na 3 miesiące. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również: Warszawa uznaje nową definicję “antysemityzmu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!