Polska Wiadomości

Policja zatrzymała oszusta sprzedającego w internecie ciągniki rolnicze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na trzy miesiące trafił do aresztu 30-letni mieszkaniec Piły, który oszukał nawet ponad 50 osób oferując sprzedaż maszyn rolniczych, których nie posiadał.

Policja zatrzymała oszusta sprzedającego w internecie ciągniki rolnicze. Proceder był prosty; oszust zakładał fałszywe konta na Facebook gdzie oferował w ramach marketplace, sprzedaż różnych maszyn rolniczych, w dobrym stanie i po okazyjnych cenach. Warunkiem zakupu miała być wpłata zaliczki na jego konto. Po wpłacie kontakt z nieuczciwym sprzedawcą się urywał.

Obecnie łączna wartość strat poniesionych przez poszkodowanych to ok. 110 tysięcy złotych. W toku śledztwa prowadzonego przez łomżyński wydział do spraw zwalczania przestępczości gospodarczej zabezpieczono telefony komórkowe, 14 kart SIM i 18 kart bankomatowych. Podejrzany używał aż 14 rachunków bankowych.

Policjanci zareagowali po zgłoszeniu się jednego z oszukanych – mieszkańca powiatu łomżyńskiego, jednak jego ofiarą padły osoby z całej Polski.

Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu, a za popełnione czyny grozi mu do 8 lat więzienia. Sprawa jest jednak rozwojowa.

NASZ KOMENTARZ: Warto uważać na oferty sprzedaży ciągników tanich i w dobrym stanie. Zwykle do wykrycia oszustwa wystarczy wyszukać w internecie wklejonych do oferty zdjęć sprzętu, by przekonać się, że dany pojazd został już jakiś czas temu wystawiony we Francji, Belgii lub Holandii i złodziej po prostu wykorzystuje czyjeś grafiki. Niestety, mimo zatrzymania jednego złodzieja, oszukańczych ofert jest w sieci znacznie więcej. Natrafić na nie jest bardzo łatwo. Tutaj kolejny przykład tego samego działania.

Polecamy również: Żydzi zabili już ponad 15 tysięcy palestyńskich cywilów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!