Gospodarka Polska Wiadomości

Kontrole ujawniają niesamowitą skalę ukraińskich nadużyć

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Protestujący przewoźnicy oskarżali Ukraińców o oszukiwanie w kwestiach przewozu pomocy humanitarnej. Udało im się wymóc na służbach kontrolę ukraińskich pojazdów oczekujących na przekroczenie granicy. Wyniki porażają.

Kontrole ujawniają niesamowitą skalę ukraińskich nadużyć. –Branża wskazuje na nieprawidłowości w dokumentacji przewozów humanitarnych, dlatego od dziś przeprowadzimy wzmożone kontrole na drogach prowadzących do przejść granicznych. Kontrole przeprowadzą funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, Policji, Straży Granicznej i KAS. Minister finansów Andrzej Kosztowniak i szef MSWiA Paweł Szefernaker zadeklarowali pomocprzekazał minister infrastruktury Alvin Gajadhur. 

Minister stwierdził, że zwiększono liczbę kontroli przewoźników ukraińskich z 30 do 50%. –Walczymy z nieuczciwą konkurencją firm zagranicznych – podkreślił.

Tymczasem z granicy spływają pierwsze doniesienia o wynikach kontroli. Są zatrważające. Dokumenty przewozowe są na masową skalę fabrykowane przez Ukraińców. I tak, np. przewożą oni nowe samochody jako “pomoc militarna” oraz “humanitarna”.

Kolejny kwiatek z Korczowej tym razem. Ok. godz. 23:00 podjeżdża tir- kupiony z naczepą a na niej 2 osobówki. Kwity zrobione na „pomoc militarną”. Krajowa Admininstracja Skarbowa weryfikuje i ujawnia umowę zakupową na prywatnego właściciela. Jaka decyzja? Odesłali na koniec kolejki.napisał na X pomagający protestującym Tomasz Buczek.

Dodatkowo kierowca nie ma karty w tachografie. Funkcjonariusze  wzywają „drogówkę”. Gdy ci dojeżdżają jest już po północy i karta jest w tacho. Policjant robi wydruk z dzisiaj (od północy) i w teorii kierowca jest czysty. Tylko szkoda że policjant nie zrobił wydruku z dnia wczorajszego. Co by było gdyby zrobił? Mandat 10 tys. zł i zabranie prawa jazdy- tak było ostatnio w Dorohusku lub Hrebennem (nie pamietam które przejście) wobec UA kier. i tak jest w PL wobec naszych kierowców. Nie rozumiem tej taryfy ulgowej! – dodał w kolejnych wpisach.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!