Wiadomości

W Paryżu policja usunęła tysiące imigrantów koczujących na chodnikach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś o świcie francuska policja usunęła imigrantów koczujących na chodnikach w północnym Paryżu, w większości były to osoby, które przybyły z Sudanu, Erytrei i Afganistanu.

350 policjantów od piątej rano usuwało imigrantów z ulicy, których liczba wzrosła do 2.000 – 2.500 osób – poinformował przedstawiciel paryskiego ratusza Dominique Versini. W ostatnich dniach przybywała tam około setka osób dziennie.

„Te nielegalne obozowiska stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia publicznego, zarówno dla zamieszkujących je osób jak i okolicznych mieszkańców” – oświadczyło biuro prefekta policji.

Przeniesiono ich do sal gimnastycznych w Paryżu i oko,licach, jednak minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb uważa, że sytuacja wymknęła się spod kontroli, bo co tydzień pojawia się nowych 400 osób.

„Najpierw mówisz ‚zamierzam otworzyć ośrodek dla 500 osób’, a zaraz potem masz 3 000 do 4 000 ludzi i jesteś pozostawiony sam z rozwiązaniem problemu”, komentował sprawę minister.

Collomb został poproszony przez prezydenta Emmanuela Macrona o przyspieszenie procedowania nad wnioskami azylowych, tak by móc określić w ciągu sześciu miesięcy, kto zostaje, a kto będzie deportowany.

/euroislam.pl. reuters.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!