Polska Wiadomości

Policja straszy Polaków stanowczym egzekwowaniem zakazów w związku z lockdownem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl od dzisiaj w całej Polsce jest wprowadzony tzw. lockdown. Zamknięte są m. in. kina, baseny, muzea, teatry, a rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka pogroził już Polakom, którzy chcieliby nie traktować poważnie dyrektyw wydawanych przez władze.

– Z uwagi na poważną sytuację związaną z ciężkimi zachorowaniami na Covid-19 i duże obciążenie służby zdrowia, aby maksymalnie ograniczyć transmisję wirusa, policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia – zapowiedział.

– Wiąże się to ze wzmożonymi kontrolami, prowadzonymi przez policjantów i wspólnie z pracownikami inspekcji sanitarnej, a osoby niestosujące się do ograniczeń, dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi – dodał i stwierdził, że 20 tys. policjantów ma kontrolować sklepy, dyskoteki oraz oczywiście zasłanianie ust i nosa.

– Te działania cały czas prowadzimy, a z uwagi na nowe nakazy, zakazy i ograniczenia ich egzekwowanie dalej będzie dla nas priorytetem tym bardziej, że liczba zachorowań rośnie, sytuacja jest poważna i dużo zależy od zdyscyplinowania społeczeństwa – powiedział.

Mamy się bać?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!