Świat Wiadomości

Meksykańscy naukowcy zaprezentowali maseczki ochronne na nos przeznaczone do noszenia w restauracjach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal nczas.com naukowcy z Meksyku stworzyli maskę na nos przeznaczoną do noszenia wyłącznie w trakcie jedzenia czy picia. W ten sposób – ich zdaniem – można powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Czy maski te już niedługo wejdą do powszechnego użytku?

Agencja Reuters opublikowała film, na którym kobieta i mężczyzna pokazują, jak maska na nos wygląda w praktyce.

A wygląda bardzo podobnie do maski medycznych, tylko że jest mniejsza i zakrywa wyłącznie nos.

W przedstawionym wariancie osoby mają założone dwie maski. Siedzą przy stole i gdy zaczynają jeść, ściągają pierwszą, tradycyjną, maskę i pozostają z maską na nosie. Po zakończeniu konsumpcji zakładają drugą maskę i tak pozostają w obu.

Jak twierdzą naukowcy, którzy maskę wymyślili, w ten sposób można powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 w trakcie jedzenia czy picia.

Czy pomysł spodoba się rządzącym na całym świecie i ich doradcom? Czas pokaże. Najnowsze rekomendacje z amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC) są takie, by nosić dwie maseczki. Ewentualnie zaleca się noszenie jednej maski chirurgicznej/medycznej, ale idealnie dopasowanej do twarzy i zakrywającej także brodę.

Nie można więc wykluczyć, że kolejnym krokiem w zaleceniach, a później nakazach, będzie noszenie dodatkowo maski na nos. Czyli dwóch jednocześnie, a może i trzech masek.

Czysty idiotyzm…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!