Wiadomości

Policja Obwodu Odeskiego zaprzeczyła, iżby miał miejsce napad na jednostkę wojskową

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dowództwo Sił Powietrznych Zbrojnych Sił Ukrainy wydało niedawno komunikat, w którym poinformowało, że niezidentyfikowani zamaskowani osobnicy w liczbie blisko 40 osób napadli na jednostkę wojskową w Odessie, z której zdołali wynieść znajdujące się tam mienie wojskowe:

Co ciekawe, informacjom tym zaprzecza policja Obwodu Odeskiego, której rzecznik, Rusłan Forostiak, poinformował, że żadnego napadu na jednostkę wojskową w Odessie nie było.

– Chcę absolutnie zdementować informację rozpowszechnioną przez służbę prasową Dowództwa Sił Powietrznych Zbrojnych Sił Ukrainy – powiedział rzecznik odeskiej policji, dodając, że w świetle ustaleń policji, na terenie przylegającym do jednostki wojskowej prowadzone były prace budowlane i że to budowlańcy przenosili jakiś sprzęt.

Forostiak zapewnił, że to nie żadne zamaskowane „tituszki”, ale robotnicy budowlani, dysponujący odpowiednimi dokumentami, rozebrali płot przy użyciu niezbędnego sprzętu – i to oni byli źródłem całego tego zamieszania.

Czy ktoś coś z tego rozumie? Dowództwo ukraińskich Sił Powietrznych wydaje komunikat o napadzie, o „likwidacji” ochrony, o zamaskowanych napastnikach i wyniesieniu sprzętu wojskowego z terenu jednostki, po czym policja informuje, że żadnego napadu nie było… 😀

/pravda.com.ua, 112.ua, unian.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!