Wiadomości

Polacy na Litwie zorganizowali samoobronę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Samoobrona przeciwko rozmieszczenia nielegalnych emigrantów została założona w niedzielę 18 lipca. Nazajutrz w poniedziałek do Dziewieniszek przybyli poseł do Parlamentu Europejskiego Waldemar Tomaszewski, posłanka na Sejm RP Anna Maria Siarkowska, poseł na Sejm RL Czesław Olszewski, poseł do PE VI kadencji, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Bogusław Rogalski. Co dzień odbywają się wiece, są pełne determinacji.

24 lipca prezes AWPL-ZChR i ZPL przybył do Dziewieniszek by ponownie wesprzeć mieszkańców. Waldemar Tomaszewski poinformował o najbliższych działaniach ZPL i AWPL-ZChR oraz szerokiego grona naszych sympatyków w obronie mieszkańców Dziewieniszek.
Przypominamy, że 29 lipca (w czwartek) w godzinach 15-18 pod siedzibą rządu w Wilnie odbędzie się protest przeciwko bulwersującej i bezprawnej decyzji ministra Arvydasa Anušauskasa utworzenia ośrodka dla islamskich migrantów ekonomicznych w Dziewieniszkach w rejonie solecznickim. Wiec aktywnie popiera AWPL-ZChR i ZPL.

Oficjalne pozwolenie na przeprowadzenie wiecu dla 500 osób wydał wczoraj, 21 lipca, Samorząd Miasta Wilna na ręce Wspólnoty Dziewieniszek.

Na wiecu będzie wyrażony protest przeciwko umieszczeniu w centrum liczących 500 mieszkańców Dziewieniszek, w odległości 50 metrów od gimnazjów polskiego i litewskiego, aż 1000 islamskich migrantów ekonomicznych.

Wiec będzie się domagał:

1. Odwołania bezprawnej i prowokacyjnej decyzji Arvydasa Anušauskasa;

2. Niezwłocznej dymisji Arvydasa Anušauskasa jako prowokatora, podżegającego do konfliktów w społecznościach lokalnych oraz jako byłego agenta KGB, figurującego na upublicznionej liście tajnych współpracowników KGB w gazecie „Respublika”.

Organizatorzy wiecu apelują o poparcie litewskich organizacji pozarządowych, partii, parlamentarzystów, radnych, każdego mieszkańca Litwy, chrześcijan oraz wszystkich ludzi dobrej woli na świecie.

/awpl.lt/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!