Wiadomości

Badania potwierdziły obecność narkotyków we krwi dziennikarza oko.press

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Badania potwierdziły obecność narkotyków we krwi dziennikarza oko.press Radosława G. – dowiedział się nieoficjalnie portal tvp.info. Mężczyzna próbował po pijanemu prowadzić samochód, później szarpał się z policjantami. Usłyszał już zarzuty.

W sobotę nad ranem na warszawskim Żoliborzu doszło do incydentu z pracownikiem Oko.press Radosławem G.

Mężczyzna, który przyznał funkcjonariuszom, że jest po alkoholu, chwilę później wsiadł za kierownicę samochodu i próbował odjechać. Gdy mundurowi mu przeszkodzili, zaatakował ich. G. miał wyzywać policjantów, używając słów wulgarnych i wymachując rękami, krzycząc „ty ch**u jeb**y” i grożąc „zaj***e was ty ku**o jeb**a”. Gdy policjanci próbowali zbadać go alkomatem, pluł i odmawiał badania. Pytany o swoje dane osobowe podawał fałszywe.

Agresor został zatrzymany i przewieziony na komendę. Jak wynika z informacji portalu tvp.info G. usłyszał dwa zarzuty: znieważenia policjanta oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Śledczy czekają na wyniki badań krwi pod kątem obecności alkoholu i narkotyków. Opinia retrospektywna pozwoli na podjęcie decyzji o ewentualnym postawieniu kolejnych zarzutów.

Prokurator zastosował już wobec mężczyzny dozór policyjny – dwa razy w tygodniu. Po postawieniu zarzutów został wypuszczony. Zostanie prawdopodobnie oskarżony również o wykroczenie odmowy poddania się legitymowaniu i podawanie fałszywych danych.

/TVP Info, zdj. ilustr./

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!